close
تبلیغات در اینترنت
هیات ورزش های نابینایان و کم بینایان شهرستان رودان - 5
loading...

هیات ورزش های نابینایان و کم بینایان شهرستان رودان

بیماری آرپی چیست؟

روابط عمومی بازدید : 266 شنبه 19 بهمن 1392 نظرات ()

بیماری آرپی چیست؟

رنگدانه ای شدن شبکیه چشم

آرپی چیست؟

آرپی نامی است که به گروهی از بیماریهای چشمی ارثی اطلاق می شود . این گروه از بیماریها شبکیه را مبتلا می سازد . شبکیه بافت حساس به نورچشم است که در حقیقت به صورت آستری برای چشم می باشد و محلی است که اولین مراحل بینائی درآن اتفاق می افتد . در بیماری آرپی کاهش دید تدریجی اما پیشرونده است . معمولاً افراد مبتلا به آرپی دید خود را بطور کامل از دست نمی دهند و در بیشتر موارد مقداری از دید مفید تا کهنسالی حفظ می شود .

………………………………………………………………………………………………………………

علائم آرپی
شایع ترین علامت اولیه در آرپی ، کاهش دید در تاریکی و مکانهای کم نور است . برای مثال فرد پس ازغروب آفتاب و یا دراتاق کم نور بخوبی نمی بیند . علامت دیگر آرپی کاهش میـدان بینائی است ، بدین معنی که دید فرد

زعفران درمان بینایی

روابط عمومی بازدید : 205 جمعه 18 بهمن 1392 نظرات ()

زعفران درمان بینایی

پژوهشگران استرالیایی در مطالعات خود دریافتند که زعفران دارای یکی از
فاكتورهاي کلیدی در پیشگیری از کاهش قدرت بینایی و نابینایی است.
اين مطالعات که در یکی از مراکز چشم پزشکی و تحقیقات بینایی استرالیا انجام شد،
نشان داد که گیاه زعفران اثرات قابل ملاحظه ای بر روی ژن هایی دارد که
عملکرد سلول های بینایی را تنظیم می کنند.
در ادامه این تحقیق، تعدادی از بیماران مبتلا به تحلیل ماکولار وابسته به سن (نوعی
عارضه چشمی ناشی از پیری)، مورد آزمایشات بالینی قرار گرفتند. در این بررسی ها
مشخص شد که درمان به موقع این بیماران با مکمل های حاوی عصاره زعفران
می تواند آسیب وارده به سلول های بینایی را ترمیم نماید.
براساس این پژوهش، عصاره زعفران نه تنها سلول های گیرنده نوری در چشم را از
تخریب حفظ می کند، بلکه می تواند از بیماری هایی همچون تحلیل ماکولار و التهاب
رنگدانه ای شبکیه چشم (نوعی بیماری چشمی ژنتیکی و مهم ترین عامل شب کوری)
پیشگیری نموده و همچنین آنها را بهبود بخشد.

منبع :سایت فان خونه

جلسه توجیهی گلبال براساس قوانین ارائه شده فدراسیون جهانی نابینایان

روابط عمومی بازدید : 242 پنجشنبه 17 بهمن 1392 نظرات ()

داوران،مربیان و سرپرستان تیمهای گلبال با قوانین جدید آشنا شدند؛
جلسه توجیهی گلبال براساس قوانین ارائه شده فدراسیون جهانی نابینایان

روز گذشته و در حاشیه برگزاری رقابتهای سوپر لیگ گلبال به میزبانی تهران رضا دهقان قوانین جدید گلبال را آموزش داد.
به گزارش روابط عمومی فدراسیون نابینایان و کم بینایان ،مجموعه ورزشی شهید هرندی تهران که میزبانی مسابقات سوپر لیگ گلبال را برعهده دارد شب گذشته از ساعت 18 لغایت 20 رضا دهقان که خود عضو گروه مشاوره داوران گلبال آسیا را عهده دار است و دارای داوری درجه یک بین المللی است جلسه توجیهی قوانین جدید 2014 لغایت 2017 گلبال نابینایان وکم بینایان را به داوران ،مربیان و سرپرستان آموزش داد و حدود 50 قانون جدید گلبال مورد بحث و بررسی قرار گرفت.
ضمن اینکه این قوانین قبلادر سایت رسمی فدراسیون ورزشهای نابینایان وکم بینایان جهت استفاده و بهره برداری علاقمندان این رشته درج شده است

منبع:سایت فدراسیون ورزش های نابینایان و کم بینایان جمهوری اسلامی ایران

محمد رضا مظلومی عضو هیات اجرایی کمیته ملی پارالمپیک شد

روابط عمومی بازدید : 228 پنجشنبه 17 بهمن 1392 نظرات ()

در ادامه انتخابات مجمع کمیته ملی پارالمپیک؛
محمد رضا مظلومی عضو هیات اجرایی کمیته ملی پارالمپیک شد

رییس فدراسیون نابینایان وکم بینایان با کسب 18 رای به عنوان عضوهیات اجرایی کمیته ملی پارالمپیک انتخاب گردید.
به گزارش روابط عمومی فدراسیون نابینایان وکم بینایان ،انتخابات هیات اجرایی کمیته ملی پارالمپیک پس از اینکه به دور دوم کشیده شد و در نهایت محمدرضا مظلومی با 18 رای ، همایون هاشمی با 31 رای ،بتول مشرف جوادی با 28 رای، سیما لیموچی با 22 رای، علی کشفیا با 26 رای، ، عباس باغستانی با 19 رای به عنوان عضو هیات اجرایی انتخاب شدند.
شایان توجه اینکه محمدرضا مظلومی پیش از این مشاور عالی کمیته ملی پارالمپیک در امور نابینایان و کم بینایان بوده است.
گفتنی است در این مجمع محمود خسروی وفا با کسب 47 رای از مجموع 48 رای اخذ شده، برای چهار سال دیگر به عنوان ریاست این کمیته انتخاب شدوامیر ماندگارفرد نیز با کسب 25 رای از مجموع 48 رای به عنوان دبیرکل کمیته ملی پارالمپیک انتخاب گردید

منبع:سایت فدراسیون ورزش های نابینایان و کم بینایان جمهوری اسلامی ایران

خط جدید چهار نقطه ای برای نابینایان

روابط عمومی بازدید : 248 دوشنبه 14 بهمن 1392 نظرات ()
خط جدید چهار نقطه ای برای نابینایان

پروفسور محمدرضا هاشمی موسوی کاشف فرمول اعداد اول،‌ موفق به ایجاد خطی جدید شد که این امکان را برای کم‌بینایان و نابینایان فراهم می‌آورد تا در زمانی بسیار کوتاه‌تر نسبت به خط بریل آموزش ببینند. این خط که با نام hm به روش بریل یا خط چهارنقطه‌ای hm نامیده می‌شود، موجب کاهش حجم کتب آموزشی نابینایان تا یک دهم می شود.
علاوه بر ماندگاری بیشتر نسبت به بریل؛ این خط، امکان ادامه تحصیل در مقاطع تحصیلات تکمیلی حتی در رشته های فنی-مهندسی و علوم پایه برای افراد نابینا و کم بینا فراهم می سازد.

وی افزود: درصد تأسیس مرکزی برای تدریس نابینایان و کم بینایان در رشته های فنی-مهندسی و علوم پایه از طریق خط جدید و همچنین آموزش خود خط هستیم.

منبع: فارس

نابينايان ناديده مانده‌اند

روابط عمومی بازدید : 279 شنبه 12 بهمن 1392 نظرات ()

نابينايان ناديده مانده‌اند
عصاي سفيد در خيابان‌هاي سياه غريبه است. لازم نيست حتما نابينا باشيد تا چاله‌هاي خيابان شما را زمين بزنند، لازم نيست با عصاي سفيد و عينک سياه راهي ادارات کاريابي شويد تا «نه» شنيدن را براي هزارمين بار تجربه کنيــد. لازم نيست حتي انگشتانتان را روي صفحه‌هاي برجسته حرکت دهيد، تا حسرت خواندن کتاب‌هاي برجسته دنيا در دلتان زنده شود. نابينا هم که نباشيد، چاله‌هاي دنياي روشندلان ما آنقدر زياد است که براي لمس کردنشان، نيازي به عصاي سفيد نيست.
روزي براي عصا سفيدها
«عصاي سفيد» قدمتي کمتر از يک قرن دارد. نابينايان دنيا از صدها سال قبل به عصاهاي چوبي و فلزي‌شان تکيه مي‌کردند، اما بعد از جنگ جهاني اول که آمار نابينايان همپاي معضلات اجتماعي و ويراني و آشوب‌ها به طور تصاعدي بالا رفت، کم‌کم عصاي سفيد جاي خود را در ميان مردم روشن دل باز کرد. مجروحان جنگي با ايده گرفتن از جيمز بيگز، عصاي سفيد را به عنوان پرچم آزادي شان دست گرفتند تا در شهر ديده شوند و از امنيتي که حداقل حق شهروندان است، بهره‌مند باشند.
.....جيمز بيگز، عکاس اهل شهر بريستول انگلستان بود که در سال 1921 ميلادي بر اثر يک سانحه بينايي خود را از دست داد.

بررسی تطبیقی حقوق معلولین در حوزه اشتغال

روابط عمومی بازدید : 238 شنبه 12 بهمن 1392 نظرات ()
بررسی تطبیقی حقوق معلولین در حوزه اشتغال

عنوان کتاب: بررسی تطبیقی حقوق معلولین در حوزه اشتغال

نویسنده: محمد علی فرجی

ناشر: انتشارات جنگل، جاودانه

نوبت و سال چاپ: اول، ۱۳۸۹

  اشتغال لازمه زندگی بشر است؛ زیرا دوام بقای جامعه و زندگی هر فرد مستلزم کار و فعالیت است. اشتغال علاوه برتأمین معاش؛ احترام، اعتماد به نفس، سلامت، عامل تقویت روحیه فردی و اجتماعی می باشد. اما در زندگی فرد معلول اشتغال نقشی فراتر از اینها دارد؛ ایجاد احساس سربلندی، قابلیت و استقلال.

این کتاب که حاصل یک کار تحقیقی می باشد، قصد دارد تا با مطالعه حق اشتغال در اسناد بین المللی و قوانین و مقررات  برخی کشور ها، سیاستهای حمایتی ایران را در پرتو قوانین موجود به ویژه قانون جامع حمایت از حقوق معلولان مورد تحلیل قرار دهد و ضمن بررسی موانع اشتغال معلولین، راهکارهای مناسب جهت رفع تبیعض در این حوزه ارائه دهد.

از جمله مباحث مطروحه در این کتاب می توان به موضوعات ذیل اشاره کرد:

- معلولیت و تبعیض شغلی

- اعمال اصل عدم تبعیض؛ موانع-راهکارها 

- تاریخچه حقوق معلولین

- تعریف معلولیت و فرد معلول در حقوق داخلی کشورها (آمریکا، انگلستان، ایران)

در پایان از راهکارهای ارئه شده در این کتاب می توان آگاه سازی و نگرش افراد و جامعه نسبت به توانایی های معلولین – مناسب سازی محیط شهری – مناسب سازی محیط کار- مناسب سازی مشاغل با شرایط افراد  را نام برد. 

منبع:www.bassir.ir

انگشتری که حروف را به خط بریل تبدیل می کند.

روابط عمومی بازدید : 246 پنجشنبه 10 بهمن 1392 نظرات ()

 

انگشتری که حروف را به خط بریل تبدیل می کند.

 از آنجایی که نابینایان قادر به دیدن نیستند خواندن هم برای آن ها معنایی ندارد اما کسب علم را دوست دارند و به همین دلیل است که از خط بریل استفاده می کنند و با حس لامسه می توانند کتابی را مطالعه کنند

به گزارش خبرنو  ……

به گزارش خبرنو به نقل از باشگاه خبرنگاران؛کتاب هایی که به خط بریل باشد بسیار کم پیدا می شود از این رو نابینایان با ادامه تحصیل مشکل دارند و تنها تا سطحی می توانند پیش بروند که کتاب های مخصوص وجود داشته باشد. با اینکه کتاب های صوتی و موارد دیگری هم برای این افراد اماده شده است اما بازهم مشکلات درس خواندن همیشه وجود داشته است.

“یونگ جیونگ” طراح کره ای است که به تازگی یک انگشتر بسیار جالب و کاربردی برای نابینایان طراحی کرده است که می تواند علم و سطح آموزش را میان این افراد به طرز قابل توجهی رشد دهد.

این انگشتر که به “رینگ چشم” شناخته می شود توانایی آن را دارد تا حروف را به خط بریل تبدیل کند و از طریق رابط های حسی آن را به انگشتان فرد نابینا می رساند. این باعث می شود تا یک نابینا دیگر تنها به کتاب های بریل اکتفا نکرده و همه کتاب ها را بخواند. این انگشتر به صورت یک اسکنر کار خواهد کرد زیرا بر روی آن یک دوربین قرار داده شده که حرف را تشخیص داده و به مرکز پردازش ارسال می کند. در این بخش پس از پردازش حسگرها فعال شده و شکل حروف را در انگشتر به خط بریل ایجاد می کنند. این انگشتر همچنین یک سیستم صوتی نیز دارد که به صورت بلوتوثی به هدفون متصل شده و کتاب را برای شما صوتی می خواند. این انگشتر در آینده می تواند راهی برای تحصیل بیشتر نابینایان گشوده و آن ها را از انزوا خارج کند.

منبع :

http://khabarnew.ir

نابینایان با موبایل، کتاب می‌خوانند .

روابط عمومی بازدید : 247 سه شنبه 08 بهمن 1392 نظرات ()
نابینایان با موبایل، کتاب می‌خوانند .
به گزارش ایران موبایل این فن‌آوری در نمایشگاه سالانه فن‌آوری توانبخشی Annual Assistive Technology Exhibition در انستیتو ملی نابینایان کانادا ارایه شد. فن‌آوری KNFB Reader در قالب یک وسیله قابل حمل و دستی مانند موبایل قابل استفاده است. گوشی نوکیا N82 به عنوان اولین وسیله همراه برای این منظور در فرانسه و انگلیس مورد استفاده قرار گرفته است. کاربر می‌تواند با استفاده از این فن‌آوری از متون عکس گرفته و سپس با فشار دادن یک دکمه روی دوربینی با کیفیت گوشی نوکیا N82 مطالب را به شکل صوتی بشنود. در واقع این فن‌آوری، عکس متن را به صوت تبدیل می‌کند. کاربر نابینا می‌تواند به این شیوه به موضوع و متن اسناد، آهنگ‎ها، منوها و بسیاری از متون چاپی با صدای رسا و قابل تنظیم گوش کند. فن‌آوری KNFB Reader توسط فردی به نام ری کورتسویل ابداع شده است. این فرد اولین سیستم تبدیل متن چاپی به صوت را در دنیا اختراع کرده است.

منبع:www.handsblinds.com

مدیر کل سابق اداره ورزش و جوانان استان لرستان نایب رییس فدراسیون نابینایان وکم بینایان شد

روابط عمومی بازدید : 286 دوشنبه 07 بهمن 1392 نظرات ()

مدیر کل سابق اداره ورزش و جوانان استان لرستان نایب رییس فدراسیون نابینایان وکم بینایان شد

طی حکمی از سوی محمدرضا مظلومی فرهاد نیکو خصال به عنوان نايب رئیس آقایان فدراسیون ورزشهای نابینایان وکم بینایان منصوب گردید.
به گزارش روابط عمومی فدراسیون نابینایان و کم بینایان ،طی حکمی از سوي محمدرضا مظلومی رییس فدراسیون ، فرهاد نیکو خصال به عنوان نايب رئیس آقایان فدراسیون ورزش های نابینایان و کم بینایان منصوب شد.

گفتنی است نیکو خصال پیش از این مدیر کل اداره ورزش و جوانان استان لرستان بوده است.

 

منبع:سایت فدراسیون ورزش های نابینایان و کم بینایان جمهوری اسلامی ایران

دستورالعمل پارالمپيك 2016 ريو ارسال شد، 22 رشته، 528 ايين توزيع مدال

روابط عمومی بازدید : 333 یکشنبه 06 بهمن 1392 نظرات ()
 دستورالعمل پارالمپيك 2016 ريو ارسال شد، 22 رشته، 528 ايين توزيع مدال 
 

كميته برگزار كننده بازيهاى پارالمپيك 2016 ريودوژانيرو دستورالعمل مسابقات ورزشى اين رقابت ها را براى كشورهاى عضو IPC (كميته بين‌المللى پارالمپيك) ارسال كرد.
به گزارش روابط عمومى كميته ملى پارالمپيك، براساس برنامه ارسالى، اين مسابقه ها در22 رشته برگزار مي‌شود و ورزشكاران داراى معلوليت كشورهاى عضو مى توانند در رقابت هاى تيروكمان، دووميدانى، بوچيا، كانو(قايقراني)، دوچرخه سوارى، سواركارى، فوتبال 5نفره، فوتبال 7 نفره، گلبال، جودو، وزنه بردارى، روئينگ(قايقراني)، قايقرانى بادبانى، تيراندازى، شنا، تنيس روى ميز، ترياتلون، واليبال نشسته، بسكتبال با ويلچر، شمشيربازى با ويلچر، راگبى با ويلچر، تنيس با ويلچر در مسابقات ورزشى پارالمپيك 2016 شركت كنند.
براساس جدول ارسالى كميته برگزار كننده المپيك ريو در اين مسابقات 528 مراسم توزيع مدال برگزار مي‌شود كه رشته دووميدانى با 177 مراسم توزيع مدال و رشته شنا با 152 آيين توزيع مدال بيشترين آمار مدال هاى اين رشته را به خود اختصاص داده اند. در راگبى با ويلچر يك مراسم توزيع مدال برگزار مي‌شود.
همچنين بر طبق اعلان مسوولين برگزار كننده پارالمپيك ريو 2016، در اين دوره از مسابقات 4350 ورزشكار شركت مى نمايند كه شامل 2659 ورزشكار مرد و 1691 ورزشكار زن خواهند بود.
در اين جدول بالاترين آمار حضور ورزشكار در رشته دووميدانى مى باشد كه 1100 دووميدانى كار (660 مرد و 440 ورزشكار زن) حضور خواهند داشت و كمترين آمار حضور، در رشته ترياتلون مى باشد كه 60 ورزشكار (30 مرد و 30 زن) مجوز حضور در اين رقابت ها را خواهند داشت.
در نامه ارسالى از سوى IPC(كميته بين المللى پار المپيك) بر اين نكته تصريح شده است كه جداول رشته هاى ورزشى و تعداد ورزشكاران براى حضور در مسابقات تغيير خواهند كرد.

منبع:سایت کمیته ملی پارالمپیک جمهوری اسلامی ایران

با نمایشگرهای لمسی نابینایان پیامها را حس می کنند

روابط عمومی بازدید : 205 یکشنبه 06 بهمن 1392 نظرات ()
 
 

با نمایشگرهای لمسی نابینایان پیامها را حس می کنند
محققان ژاپنی در حال توسعه فناوری هستند که به کاربران اجازه می دهد تصاویر کشیده شده روی صفحه نمایش های لمسی را حس کنند.

به گزارش اخبار خارجی موبنا، سیستم ارایه شده از سوی محققان ژاپنی به نوعی ادغام احساسات انسانی در ارتباطات موبایلی است.

محققان موسسه ناگویا ژاپن برای ارایه سیستم لمس پیام برای نابینایان، 400 بلندگوی مافوق صوت اختصاصی را به یک نمایشگر لمسی متصل کردند.
بر این اساس بلندگوها می توانند سیگنال های را بر روی پوست منتقل کنند. در نتیجه هنگامی که فردی پیامی روی صفحه نمایش لمسی می نویسد یا طرحی روی آن می کشد فرد بعدی می تواند با نگه داشتن دست بر روی صفحه آن را احساس کند.
برنامه نویسان بر این اعتقادند که این فناوری به تبدیل احساسات به پیام های بر روی صفحه نمایش های لمسی کمک می کند. گفتنی است این سیستم نرم افزارهای کاربردی جدیدی شامل سهولت ارتباطات موبایلی برای افراد نابینا دارد.
فناوری لمسی امروزه به یکی از مهمترین ویژگی های گوشی های هوشمند، تبلت های رایانه ای و دستگاه هایی مثل اسکنر کارت و دستگاه های خودپرداز تبدیل شده است.
این فناوری ها هم اکنون در حال توسعه هستند و محققان درصددند با ادغام احساسات انسانی راهی را برای افراد نابینا خلق کنند یا بتوانند موانع ارتباطات موبایلی را از سر راه بردارند.
بر این اساس نمایشگرهای لمسی از tixels یا پیکسل های قابل لمس که احساسات گوناگون را به پوست کاربر انتقال می دهند بهره می برد.           

   منبع: www.khabarblind.blogfa.com

تعداد صفحات : 9

تبلیغات
Rozblog.com رز بلاگ - متفاوت ترين سرويس سایت ساز
اطلاعات کاربری
نام کاربری :
رمز عبور :
 • فراموشی رمز عبور؟
 • لینک دوستان
 • فدراسیون نابینایان و کم بینایان
 • هيات نابينايان و كم بينايان هرمزگان
 • سازمان تربیت بدنی
 • اداره ورزش و جوانان شهرستان رودان
 • شرکت توسعه و نگهداری اماکن ورزشی
 • مجموعه ورزشی آزادی تهران
 • آکادمی ملی المپیک
 • شبکه بهداشت و درمان شهرستان رودان
 • کميته ملی المپيک
 • بهزیستی هرمزگان
 • مدیریت آموزش و پرورش شهرستان رودان
 • کمیته بین المللی المپیک
 • فرمانداری رودان
 • اداره کل ورزش و جوانان استان هرمزگان
 • اداره کل تربیت بدنی استان هرمزگان
 • کمیته ملی پاراالمپیک
 • ایرنا
 • بهزیستی رودان
 • اداره کل کمیته امداد امام خمینی (ره) استان هرمزگان
 • ایسنا
 • باشگاه خبرنگاران
 • رودان نیوز
 • فارس
 • شبکه خبر سیما
 • شبکه ورزش ايران
 • مهر
 • موج
 • میراث فرهنگی
 • واحد مرکزی خبر
 • پانا
 • گروه نشریات ابرار
 • موسسه اطلاعات
 • ایران ورزشی
 • جام جم آنلاین
 • فوتبال برتر
 • روزنامه خبر ورزشی
 • روزنامه نسل فردا
 • روزنامه ورزشی نود
 • انجمن دفاع از حقوق معلولین
 • انجمن هنرمندان نابینا و کم بینا
 • جامعه مجازی نابینایان و کم بینایان ایران
 • بشری
 • موسسه خیریه بادست های شکوفا
 • آخرین مطالب ارسال شده
 • آمار سایت
 • کل مطالب : 129
 • کل نظرات : 15
 • افراد آنلاین : 1
 • تعداد اعضا : 0
 • آی پی امروز : 19
 • آی پی دیروز : 67
 • بازدید امروز : 130
 • باردید دیروز : 113
 • گوگل امروز : 0
 • گوگل دیروز : 4
 • بازدید هفته : 721
 • بازدید ماه : 2,814
 • بازدید سال : 28,491
 • بازدید کلی : 85,119
 • حدیث هفته

  مَن لَم یجِد لِلاساءَةِ مَضَضّا لَم یکن عِندَهُ لِلاِحسانِ مَوقعٌ
  کسی که مزه رنج و سختی را نچشیده ، نیکی و احسان در نزد او جایگاهی ندارد.

  امام موسی کاظم (علیه السلام).

  بحارالانوار، جلد 78، ص 333