close
تبلیغات در اینترنت
هیات ورزش های نابینایان و کم بینایان شهرستان رودان - 8
loading...

هیات ورزش های نابینایان و کم بینایان شهرستان رودان

نخستين اجلاس بانوان كميته پارالمپيك آسيا فردا در تهران برگزار مي‌شود

روابط عمومی بازدید : 233 دوشنبه 11 آذر 1392 نظرات ()

نخستين اجلاس بانوان كميته پارالمپيك آسيا فردا در تهران برگزار مي‌شود

نخستين اجلاس كميته بانوان كميته پارالمپيك آسيا (APC) از فردا سه شنبه 12 آذرماه به مدت 2 روز در تهران آغاز مي‌شود.
به گزارش روابط عمومى فدراسیون نابینایان وکم بینایان ،پس از انتخاب دكتر فاطمه رخشانى نايب رئيس دوم كميته ملى پارالمپيك كشورمان به عنوان رئيس كميته بانوان APC با استقرار دبيرخانه اين كميته در ايران، اولين نشست رسمى اين كميته از فردا سه شنبه در تهران برگزار مي‌شود و اعضاى كميته متشكل از خانم ها دكتر فاطمه رخشانى (رئيس)، هي‌جاچان نايب رئيس از كره جنوبى، مالينى راجاساگاران دبيركل APC از مالزى، هارومى اوروكوبو از ژاپن، پروين غدير آقا از پاكستان و ابتسام السوادى از پاكستان در نخستين نشست رسمى اين كميته به برنامه‌ريزى جهت هماهنگى و برنامه‌ريزى منسجم‌تر فعاليت‌هاى بانوان معلول ورزشكار در قاره آسيا مى پردازند.
لازم به ذكر است نشست كميته بانوان APC از ساعت 9 صبح فردا در هتل اوين تهران آغاز مي‌شود و تا ساعت 17 بعد از ظهر ادامه خواهد داشت.


منبع:سایت فدراسیون ورزش های نابینایان و کم بینایان جمهوری اسلامی ایران

انتظارات ورزشکاران معلول و جانباز از مجلس شوراي اسلامى

روابط عمومی بازدید : 230 دوشنبه 11 آذر 1392 نظرات ()

انتظارات ورزشکاران معلول و جانباز از مجلس شوراي اسلامى

ورزش جانبازان و معلولان ايران در 30 سال فعاليت حرفه اي خود افتخارات زيادي براي ايران کسب کرده است که
ادامه اين روند نياز به حمايت تمامي دستگاهها از جمله مجلس شوراي اسلامي دارد.
به گزارش روابط عمومی فدراسیون نابینایان و کم بینایان،ورزش معلولين ايران از ابتداي دوران دفاع مقدس و با تلاش برخي از جانبازان شکل گرفت که راهي نو و جديد فراروي زندگي جانبازان و حتي معلولين قرار داد.

در حال حاضر در ايران يک معلول نه تنها يک فرد گوشه گير و گوشه نشين نيست، بلکه با افتخار در جامعه زندگي مي کند و در کنار جانبازاني که هنوز هم حضورشان در ميادين قهرماني ورزش مشهود است واغلب آنها به جرگه مربيان و مديران در آمده اند، باعث غرور و افتخار ايرانيان در رويدادهاي مهم برون مرزي همچون بازي هاي پارالمپيک و پاراآسيايي مي شوند.

پارالمپيک در جهان اهميتي برابر با....

روابط عمومی بازدید : 229 دوشنبه 11 آذر 1392 نظرات ()

اعضاى هيأت رئيسه پارالمپيك با نايب رئيس مجلس ديدار كردند/ تأكيد محمدرضا باهنر بر ايجاد تعامل سازنده ميان مجلس و كميته ملى پارالمپيك

در پنجمين روز از هفته پارالمپيك اعضاى هيأت رئيسه كميته ملى پارالمپيك با محمدرضا باهنر نايب رئيس مجلس شوراى اسلامى ديدار و گفت گو كردند.
به گزارش روابط عمومى كميته ملى پارالمپيك در اين نشست كه با حضور محمود خسروى وفا رئيس ، ماندگار فرد دبير كل ، نواب رييس و هيات رييسه كميته ملى پار المپيك و اعضاى ستاد برگزارى مراسم بزرگداشت هفته پارالمپيك در مجلس شوراى اسلامى برگزار شد، نخست خسروى وفا گزارشى از روند پيشرفت و توسعه و رشد ورزش جانبازان و معلولين از آغاز انقلاب اسلامى تا كنون ارائه كرد و سپس به تشريح گزارشى از برنامه هفته پارالمپيك در تهران و استان‌هاى سراسر كشور پرداخت.
رئيس كميته ملى پارالمپيك در ادامه اين نشست....

رئيس کميته ملي پارالمپيک : اگر ورزش معلولين در دنيا شناخته شده به خاطر رسانه هاست

روابط عمومی بازدید : 216 دوشنبه 11 آذر 1392 نظرات ()


رئيس کميته ملي پارالمپيک : اگر ورزش معلولين در دنيا شناخته شده به خاطر رسانه هاست

رئيس کميته ملي پارالمپيک در جريان برگزاري مراسم چهارمين روز بزرگداشت هفته پارالمپيک، گفت: بايد تاکيد کنم که ورزش معلولان اگر در دنيا شناخته شده، به خاطر رسانه‌هاست.
به گزارش روابط عمومي فدراسیون نابینایان وکم بینایان، چهارمين روز بزرگداشت هفته پارالمپيک تحت عنوان روز پارالمپيک و رسانه با حضور هنرمندان و اصحاب رسانه برگزار شد و محمود خسروي‌وفا در اين مراسم گفت: ورزش معلولان در بازي هاي پارالمپيک 2012 لندن از بين 160 کشور جهان با کسب عنوان يازدهم به کار خود پايان داد. ما در اين بازي‌ها بالاتر از کشورهاي استراليا، ژاپن و کره‌جنوبي قرار گرفتيم و اين از توانمندي بالاي ورزشکاران ايران حکايت مي‌کند.
وي اضافه کرد: چند سال قبل پيشنهاد برگزاري روز پارالمپيک از سوي ايران به کميته بين المللي پارالمپيک ارائه شد که....

سومين روز بزرگداشت هفته پارالمپيك / آموزش و آشنايى با جنبش پارالمپيك در مدارس و دانشگاه‌هاى كشور

روابط عمومی بازدید : 235 شنبه 09 آذر 1392 نظرات ()

سومين روز بزرگداشت هفته پارالمپيك از صبح امروز با عنوان پارالمپيك و آموزش و پرورش و دانشگاه‌ها در استان‌هاى سراسر كشور آغاز شد. طبق برنامه امروز شنبه 9 آذرماه با حضور قهرمانان و پيشكسوتان ورزش جانبازان،معلولين و نابينايان در تعدادى از مدارس كشور، مراسم ويژه پارالمپيك برگزار مي‌شود و طبق دستورالعمل آموزش و پرورش مسابقات انشا نويسى، مقاله نويسى و عكس در خصوص جنبش پارالمپيك در مدارس برگزار مي‌شود. امروز روح ‌ا... رستمى قهرمان وزنه‌بردارى پارالمپيك با حضور در مدرسه نداى جاويد منطقه 5 تهران به تشريح جنبش پارالمپيك در كشورمان خواهد پرداخت.
امروز همچنين فيلم اموزشى آشنايى با جنبش پار المپيك در دانشگاه‌هاى شهيد رجايى، فرهنگيان، الزهرا، اميركبير، پيام نور شهريار و دانشگاه آزاد واحد تهران شمال از سوى كميته آموزش كميته ملى پارالمپيك اكران ميشود.


منبع:سایت کمیته ملی پارالمپیک جمهوری اسلامی ایران

10 آذرماه همايش پارالمپيك و رسانه ها و تقدير از اصحاب مطبوعات

روابط عمومی بازدید : 306 شنبه 09 آذر 1392 نظرات ()

همايش پارالمپيك و رسانه ها با هدف تقدير از اصحاب رسانه و مطبوعات فردا يكشنبه دهم آذرماه جارى در آكادمى ملى المپيك و پارالمپيك از ساعت ده صبح آغاز مي‌شود.
در اين مراسم كه با حضور دكتر حسين نوش آبادى، معاون حقوقى، مجلس وامور استان‌هاى وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامى، مديران و سر دبيران رسانه‌ها و خبرنگاران حوزه ورزش جانبازان، معلولين ونابينايان برگزار مي‌شود، از اصحاب رسانه تقدير خواهد شد. سخنرانى معاون وزير ارشاد، رونمايى از 2 كتاب منتشر شده كميته ملى پارالمپيك نيز از برنامه‌هاى همايش پارالمپيك و رسانه خواهد بود.

منبع:سایت کمیته ملی پارالمپیک جمهوری اسلامی ایران

ديدار مسئولين کميته ملى پارالمپيک و فدراسیون نابینایان و کم بینایان از خانواده شهداى ورزشکار

روابط عمومی بازدید : 212 شنبه 09 آذر 1392 نظرات ()

ديدار مسئولين کميته ملى پارالمپيک و فدراسیون نابینایان و کم بینایان از خانواده شهداى ورزشکار

به گزارش روابط عمومی فدراسیون نابینایان وکم بینایان، در دومين روز از هفته پارالمپيک، جمعى از مسئولين کميته و فدراسیون نابینایان وکم بینایان به ديدار حاج مصطفى داودى (رئيس اسبق سازمان تربيت بدني) و خانواده شهيد مهرانى رفتند.
حاج مصطفى داودى از پيشکسوتان ورزش کشور و رئيس اسبق سازمان تربيت بدنى و پدر شهيد مى باشند که سال ها براى پيشرفت ورزش کشور و به خصوص ورزش هاى جانبازان و معلولين و ناشنوايان زحمت کشيده اند.
شهيد مهرانى کاپيتان تيم ملى گلبال کشورمان در مسابقات پارالمپيک سئول بوده که سال ها پيراهن مقدس تيم ملى را برتن داشته است.

منبع:سایت فدراسیون ورزش های نابینایان و کم بینایان جمهوری اسلامی ایران

آلرژی های چشمی چیست؟

روابط عمومی بازدید : 229 شنبه 09 آذر 1392 نظرات ()

 

برای اكثر مردم بهار فصلی زیبا و دلپذیر است. اما اگر هربار كه این فصل فرا می رسد دچار خارش و اشكریزش شوید و دیگران مرتباً از شما بپرسند كه چرا چشمتان قرمز شده است احتمالاً بهار برایتان چندان خوشایند نخواهد بود.
آلرژی های چشمی یكی از شایعترین علت های مراجعه به چشم پزشك است بطور متوسط از هر ۱۰ تا ۱۵ نفر یك نفر در طول عمر خود دچار علائم حساسیت های چشمی می شود. علائم آلرژی چشمی در افراد مختلف متفاوت است و طیف وسیعی از علائم از سوزش و خارش خفیف تا علائم شدید و آزار دهنده و گاه خطرناك را در برمی گیرد. به علاوه، حساسیت های چشمی اغلب با سایر علائم آلرژی مثل تب یونجه (آبریزش از بینی) و حساسیت های پوستی (مثل درماتیت آتوپیك) همرا است. گرده گل ها و گیاهان، مو و كرك و پر حیوانات، داروها و لوازم آرایش نقش اساسی را در ایجاد آلرژی چشمی دارند. البته گاهی اوقات هم تحریك چشم ناشی از مواد محرك (مثل دود سیگار یا گرد و غبار) علائمی ایجاد می كند كه با آلرژی چشمی اشتباه می شود.

● چرا چشم درگیر واكنش های آلرژیك می شود؟
چشم دریچه ای به جهان خارج است. وقتی چشم ها باز هستند ملتحمه در تماس مستقیم با مواد حساسیت زای موجود در هواست. ملتحمه كه بافت پوششی مخاطی قسمت جلوی كره چشم و سطح داخلی پلك هاست یك سد دفاعی در برابر محیط خارج است. در ملتحمه تعداد زیادی رگ،....

وزیر ورزش و جوانان: 60 هزار میلیارد ریال برای تکمیل طرح های ورزشی نیاز است

روابط عمومی بازدید : 214 پنجشنبه 07 آذر 1392 نظرات ()

وزیر ورزش و جوانان گفت: سه هزار و 500 طرح ورزشی در دولت گذشته کلنگ زنی شده اما به اتمام نرسیده و برای تکمیل آنها به 60 هزار میلیارد ریال اعتبار نیاز است.

به گزارش پایگاه خبری وزارت ورزش و جوانان، به نقل از روابط عمومیاداره کل ورزش و جوانان استان همدان، دکتر گودرزی صبح امروز در بازدید از پروژه ورزشگاه 5 هزارنفری ملایر اظهار داشت: تمام اعتبار وزارت ورزش و جوانان شش هزار میلیارد ریال است کهتنها 20 الی 30 درصد آن تخصیص داده خواهد شد و توان انجام همه تعهدات دولت گذشته دردولت یازدهم وجود ندارد.

وی تصریح کرد: مطالباتی که استان ها بابت این تعهدات دارند به حق است اما وضع اعتباری اجازه پاسخگویی به همه آنها را نمی دهد.

وزیر ورزش و جوانان با تأکید بر اینکه ورزش با جذابیتی که دارد ممکن است بر موضوع جوانان سایه بیندازد، گفت: در حوزه جوانان یک سازمان به تنهایی قادر به پیشبرد امور نخواهد بود و مشکلات عدیده این حوزه را رفع نخواهد کرد.

گودرزی افزود: 23 موسسه و وزارتخانه باید به جوانان خدمات ارایه کنند و تنها یک وزارتخانه نمی تواند مسایل جوانان را در حوزه های ازدواج، ناهنجاری اجتماعی و اعتیاد، حل کند.

وی با اشاره به اینکه بانک ها باید پرداخت وام ازدواج به جوانان را تقبل و از آنان حمایت کنند، گفت: در معاونت جوانان وزارت ورزش و جوانان باید کار ستادی با سازماندهی نیروهای مختلف انجام و از آن جا برای حل مشکلات در بخش های مختلف تدابیر لازم اتخاذ شود.

وزیر ورزش و جوانان ادامه داد: مسائل باید در اولویت رویکردهای دولت قرارگیرند. البته امروز با مشکلات اعتباری مواجه هستیم و امیدواریم در آینده با راهگشایی در این حوزه اقدامات مناسب را انجام دهیم.
گودرزی تأکید کرد: برای توسعه ورزش بانوان باید علاوه بر اختصاص امکانات جدید، در راستای توزیع عادلانه امکانات موجود حرکت کنیم.

منبع : پایگاه خبری وزارت ورزش و جوانان

بلفارواسپاسم یا پلک زدن غیر ارادی چشم ها: علل و درمان

روابط عمومی بازدید : 216 چهارشنبه 06 آذر 1392 نظرات ()

 

بلفارواسپاسم به معنای پلك زدن غیر ارادی یا بسته شدن غیر ارادی پلك ها است. بلفارواسپاسم یك عارضه پیش رونده عصبی است كه بیشتر در زنان میانسال و سالمند اتفاق می‌افتد. شایعترین شكل بلفارواسپاسم،" بلفارواسپاسم خود به خودی خوش خیم" (Benign Essential Blepharospasm) است كه به صورت بسته شدن مكرر غیر ارادی پلك ها تظاهر می كند. گاهی بلفارواسپاسم با بیماری‌های دیگری مثل سندرم توره (Tourette Syndrome) همراه است.
بلفارواسپاسم در حقیقت نوعی دیستونی است. دیستونی به معنای انقباض غیر ارادی مكرر و طولانی در یك عضله یا گروهی از عضلات می باشد.

● بلفارواسپاسم چگونه شروع می شود؟
بلفارواسپاسم معمولاً به صورت تدریجی ایجاد می شود. در ابتدا ممكن است فرد فقط احساس خشكی چشم یا حساسیت به نور داشته باشد و هیچ انقباض عضلانی غیر ارادی وجود نداشته باشد. پس از مدتی تحریك چشم (مثلاً نور خورشید، باد خنك، سرو صدا، حركات سریع سر یا چشم) و استرس عصبی باعث شروع حملات بلفارواسپاسم می شود. با پیشرفت بیماری شدت و......

پیرچشمی چیست؟ علل و درمان

روابط عمومی بازدید : 345 سه شنبه 05 آذر 1392 نظرات ()
پیر چشمی به معنای کاهش تدریجی توانایی عملکرد چشم جهت تمرکز بر روی اشیاء نزدیک می باشد.این اختلال بعنوان بخشی از رویدادهای طبیعی پدیده افزایش سن مطرح بوده و معمولاً از سن ۴۰ سالگی شروع می شود.
پیر چشمی زمانی مشخص می شود که فرد می خواهد در فاصله نزدیک به مطالعه بپردازد. انجام معاینات اصولی و پایه ای چشم می تواند به تأیید وجود پیر چشمی کمک کند . این اختلال به راحتی بوسیله عدسی های مطالعه معمولی یا استفاده از عینک یا لنزهای تماسی قابل درمان می باشد. بعلاوه می توان از جراحی نیز جهت درمان استفاده نمود.

● علل پیر چشمی :
به منظور ایجاد تصویری واضح از یک شیء بر شبکیه باید ....

گزارش از روند برگزاری مسابقات لیگ های باشگاهی گلبال (آقایان و بانوان)1392

روابط عمومی بازدید : 218 دوشنبه 04 آذر 1392 نظرات ()

گزارش از روند برگزاری مسابقات لیگ های باشگاهی گلبال (آقایان و بانوان)1392

پس از تدوین و تصویب آئین نامه اجرایی مسابقات گلبال باشگاهی آقایان و بانوان در سال 1392 در تاریخ 9/7/92 طی نامه شماره 1285/92/279 آئین نامه مذکور به 31 استان ارسال گردید و با گذشت یک ماه از تاریخ فوق و عدم ارسال فرم ها و پیوست ها از سوی تیم های باشگاهی مجدداً طی ارسال نامه شماره 1985/92/279 مورخ 12/8/92 به استانها و قرارگرفتن نامه در سایت فدراسیون یادآوری مجدد انجام شد و در تاریخ 14/8/92 آئین نامه و دستور العمل برگزاری مسابقات لیگ نیز در سایت فدراسیون جهت اطلاع قرار گرفت و نهایتاً در جهت اطمینان خاطر از تاریخ 19 لغایت 25 آبان ماه توسط مسئول کمیته فنی و مسابقات فدراسیون تلفنی با تمامی استانها در جهت ارسال فرم ها و پیوست تماس گرفته شد که متاسفانه تا کنون برخی از باشگاهها فرم های خود را ارسال ننموده تا بتوانیم جلسات را برگزار نمائیم . معهذا این فدراسیون مصمم است در اسرع وقت جلسات برگزاری لیگهای باشگاهی را برگزار و تاریخ مسابقات را اعلام نماید .

منبع:سایت فدراسیون ورزش های نابینایان و کم بینایان جمهوری اسلامی ایران

سرمربی تیم ملی گلبال مردان: برای رقابتهای جهانی فنلاند و بازیهای پاراآسیایی اینچئون برنامه داریم

روابط عمومی بازدید : 255 دوشنبه 04 آذر 1392 نظرات ()

سرمربی تیم ملی گلبال مردان:
برای رقابتهای جهانی فنلاند و بازیهای پاراآسیایی اینچئون برنامه داریم

سرمربی تیم ملی گلبال مردان کشورمان گفت: سال آینده مسابقات جهانی فنلاند و بازیهای پاراآسیایی اینچئون کره جنوبی را در پیش داریم و برای این 2 آوردگاه مهم و حیاتی برنامه خواهیم داشت.
محمد بیدگلی در گفت و گو با روابط عمومی فدراسیون نابینایان و کم بینایان، با بیان این مطلب افزود: ما برای حضوری قدرتمند در این 2 مسابقه مهم نیاز به بازیهای تدارکاتی داریم که امیدوارم با حمایتهای کمیته ملی پارالمپیک و وزارت ورزش و جوانان بتوانیم با آمادگی کامل اعزام شویم.
وی در خصوص شناخت از رقبای جهانی اظهار داشت:تیمهای لیتوانی، فنلاند، اسپانیا، ترکیه، آمریکا و برزیل از تیمهای قدرتمند جهان به شمار می آیند که ما روی اکثر آنها شناخت داریم و فیلم مسابقات این تیمها را گرفته ایم و از حالا برای مصاف با آنها برنامه ریزی کرده ایم از طرفی بازیکنان ما به یک بلوغ و قدرت تاکتیکی رسیده اند و هم در حمله و هم در دفاع به شرایط آرمانی نزدیک شده اند.
بیدگلی اضافه کرد:در رقابتهای جهانی فنلاند همه تیمها از فیلتر انتخابی عبور کرده اند و همگی مدعی هستند و ما امید داریم که با قدرت بتوانیم از اعتبار گلبال ایران دفاع کنیم و.....

نشست خبرى خسروى وفا رئيس کميته ملى پارالمپيک فردا برگزارمى شود

روابط عمومی بازدید : 228 یکشنبه 03 آذر 1392 نظرات ()

نشست خبرى ششمين دوره مراسم بزرگداشت هفته پارالمپيک فردا دوشنبه 4 آذرماه جارى با حضور محمود خسروى وفا رئيس کميته ملى پارالمپيک و على اصغر هادى زاده دبير ستاد برگزارى مراسم برپا مى شود.
به گزارش روابط عمومى کميته ملى پارالمپيک، مراسم بزرگداشت هفته پارالمپيک طى روزهاى 7 لغايت 13 آذرماه جارى در سراسر کشور برگزار خواهد شد.
لازم به ذکر است مصاحبه مطبوعاتى از ساعت 10 صبح در محل کميته ملى المپيک و پارالمپيک انجام مى شود.

 

منبع : سایت کمیته ملی پارالمپیک جمهوری اسلامی ایران

معلولان در صورت حمایت مسئولان برای ورزش افتخار آفرین می شوند.

روابط عمومی بازدید : 262 یکشنبه 03 آذر 1392 نظرات ()
معلولان در صورت حمایت مسئولان برای ورزش کشور افتخارآفرین می شوند
مشهد - خبرگزاری مهر: عضو تیم ملی گلبال کشور گفت: معلولیت یا نابینایی و کم بینایی هرگز مانعی برای پیشرفت ما نخواهد بود و در صورت وجود حمایت های لازم معلولان کشور همانگونه که تا کنون نشان داده اند می توانند افتخارات زیادی برای کشور کسب کنند.

جواد شیردل در گفتگو با مهر اظهارکرد: نابینایان و کم بینایان کشورمان به رغم برخی کمبودها توانسته اند با توکل به خدا در مسابقات بین المللی و پارا المپیک فراتر از حد تصور ظاهر شوند و افتخارات خوبی را نصیب ورزش کشور کنند.

وی با انتقاد از نبود حمایت های کافی از ورزش معلولان بیان می کند: معلولیت یا نابینایی و کم بینایی ....

تعداد صفحات : 9

تبلیغات
Rozblog.com رز بلاگ - متفاوت ترين سرويس سایت ساز
اطلاعات کاربری
نام کاربری :
رمز عبور :
 • فراموشی رمز عبور؟
 • لینک دوستان
 • فدراسیون نابینایان و کم بینایان
 • هيات نابينايان و كم بينايان هرمزگان
 • سازمان تربیت بدنی
 • اداره ورزش و جوانان شهرستان رودان
 • شرکت توسعه و نگهداری اماکن ورزشی
 • مجموعه ورزشی آزادی تهران
 • آکادمی ملی المپیک
 • شبکه بهداشت و درمان شهرستان رودان
 • کميته ملی المپيک
 • بهزیستی هرمزگان
 • مدیریت آموزش و پرورش شهرستان رودان
 • کمیته بین المللی المپیک
 • فرمانداری رودان
 • اداره کل ورزش و جوانان استان هرمزگان
 • اداره کل تربیت بدنی استان هرمزگان
 • کمیته ملی پاراالمپیک
 • ایرنا
 • بهزیستی رودان
 • اداره کل کمیته امداد امام خمینی (ره) استان هرمزگان
 • ایسنا
 • باشگاه خبرنگاران
 • رودان نیوز
 • فارس
 • شبکه خبر سیما
 • شبکه ورزش ايران
 • مهر
 • موج
 • میراث فرهنگی
 • واحد مرکزی خبر
 • پانا
 • گروه نشریات ابرار
 • موسسه اطلاعات
 • ایران ورزشی
 • جام جم آنلاین
 • فوتبال برتر
 • روزنامه خبر ورزشی
 • روزنامه نسل فردا
 • روزنامه ورزشی نود
 • انجمن دفاع از حقوق معلولین
 • انجمن هنرمندان نابینا و کم بینا
 • جامعه مجازی نابینایان و کم بینایان ایران
 • بشری
 • موسسه خیریه بادست های شکوفا
 • آخرین مطالب ارسال شده
 • آمار سایت
 • کل مطالب : 129
 • کل نظرات : 15
 • افراد آنلاین : 1
 • تعداد اعضا : 0
 • آی پی امروز : 19
 • آی پی دیروز : 67
 • بازدید امروز : 135
 • باردید دیروز : 113
 • گوگل امروز : 0
 • گوگل دیروز : 4
 • بازدید هفته : 726
 • بازدید ماه : 2,819
 • بازدید سال : 28,496
 • بازدید کلی : 85,124
 • حدیث هفته

  مَن لَم یجِد لِلاساءَةِ مَضَضّا لَم یکن عِندَهُ لِلاِحسانِ مَوقعٌ
  کسی که مزه رنج و سختی را نچشیده ، نیکی و احسان در نزد او جایگاهی ندارد.

  امام موسی کاظم (علیه السلام).

  بحارالانوار، جلد 78، ص 333